G-7BVR5NZVDS
Polipropileno fibra Durus skirta pakeisti plačiai naudojamą plieninę fibrą bei armatūros tinklus. Galimi ilgiai nuo 30mm iki 55mm.
Polipropileno fibra Durus, įmaišyta į betoną, puikiai pasiskirsto visame betono sluoksnyje ir sudaro 3D tinklą.
Polipropileno fibra niekaip nėra įtakojama aplinkos veiksnių, tokių kaip druskos, šarmai, drėgmė, cheminės medžiagos ir pan. Tai yra patikima ir ilgaamžė statybinė medžiaga.
Pagrindiniai polipropileno fibros privalumai yra šie:
Betono profilis nustatomas pagal konstrukciją, todėl reikiamas lenkimo momentas yra visuomet apskaičiuojamas ir priklauso nuo plokštės storio, grunto išlaikymo galios, betono stiprumo, pluoštų skaičiaus, apkrovos ir kt. Taigi mažiausias pluoštų skaičius, taikomas visiems darbams, nėra nurodomas standarte, kadangi jis priklauso nuo daugybės parametrų.
Pluoštų bandymai yra būtini siekiant nustatyti liekamąją lenkimo jėgą. Anksčiau konstrukcijoje buvo naudojama Re,3 vertė. Re,3 vertė yra santykis tarp FAB lygiavertės lenkimo jėgos fe,3 ir paprasto betono lūžimo modulis (MOR). fe,3 yra proporcinga plotui, kai apkrovos įlinkio kreivė yra iki 3 mm centrinio įlinkio.
TR34 konstrukcijos gairių 3 leidime naudojama išeigos analizė ir Re,3, kad būtų modifikuojama didžiausia paprasto betono plokščių momentinė galia. Betono plokščių su pluoštais lenkimo jėgos padidėjimas taip pat siejamas su pluošto Re,3 parodymais. Re,3 vertė priklauso nuo pluošto tipo, geometrijos, tūrio dalies ir to, kaip jis įsitvirtina betone.
Mūsų skaičiavimai pateikiami pagal pripažintus ir galiojančius normatyvus, remiantis TR34 gairių 4 leidimu ir „Model Code 2010“. Pluoštų bandymų, naudojant skirtingas dozes, liekamosios lenkimo jėgos yra naudojamos taikant 0,5 mm CMOD (SLS konstrukcijos atveju) ir 3,5 mm CMOD (ULS konstrukcijos atveju), siekiant apskaičiuoti FAB momentinę jėgą. Konstrukcijoje naudojami saugos veiksniai atitinka „Eurocode 2“.