Betonavimo darbai naudojant polipropileno fibra – pigiau ir racionaliau

Betonavimo darbai naudojant polipropileno fibra – pigiau ir racionaliau

2020-02-04

Efektyvu ir racionalu – taip bendrovės „IN FATIS“ specialistai galėtų paaiškinti sprendimą betonuojant naudojamą plieninę fibrą ir armatūros tinklus pakeisti kur kas lengvesne, tačiau betono armavimo savybėmis metalui nenusileidžiančia polipropileno fibra.

Armavimo sprendimas taupantis laiką ir pinigus

Prekės ženklą „PP Baltic“ valdanti bendrovė „IN FATIS“ – oficiali Belgijos polipropileno fibros ir plaušo gamintojos „Adfil“ partnerė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Adfil“ priklauso grupei „Low&Bonar“.

Betono gaminius, armuotus polipropileno fibra, galima naudoti grindims, aikštelėms, privažiavimo keliams betonuoti, taip pat pamatams, oro, jūrų uostų aikštelėms, žemės ūkio statinių, žuvininkystės fermų statyboje, įvairiems gelžbetonio gaminiams (pralaidų antgaliai, „L“ formos latakai, konteineriai, kelio ir pamatų plokštės ir kt.) ir t. t.

Polipropileno fibros, palyginti su plienine, reikia keliskart mažiau, išlaikant tuos pačius konstrukcijos tvirtumo rodiklius. Pavyzdžiui, 20–30 kg/m³ plieninės fibros, atsižvelgiant į projektą, galime pakeisti į 2–4 kg/m³ polipropileno fibros.

Polipropileno fibra taupo brangų laiką ir pinigus, nes nebereikia kloti armatūros tinklų prieš betonavimo darbus. Plieninė fibra ir armatūros tinklai gali būti paveikti korozijos, taip betono gaminys praranda dalį savybių – susilpnina konstrukcijas. Polipropileno fibra taip pat atspari šalčiui, drėgmei, vandeniui, druskoms ir kitoms cheminėms medžiagoms.

Armavimo sprendimas taupantis laiką ir pinigus

Polipropileno fibra betone sudaro unikalų 3D tinklą ir tolygiai pasiskirsto betono sluoksnyje. Betono sluoksnis yra daug paprasčiau apdirbamas, kai ant jo klojamas paviršinis sluoksnis, pavyzdžiui, akrilinė ar epoksidinė danga.

„PP Baltic“ siūlo ne tik alternatyvas armatūros tinklams ir metalinei fibrai, bet ir teikia papildomų paslaugų: konsultacijas projekto rengimo klausimais, projekto dalies skaičiavimus, kuriuose numatoma naudoti polipropileno fibrą. Visi bendrovės pateikti skaičiavimai yra apdrausti. Galiausiai, netenka rūpintis betonavimo darbų, kuriuose naudojama „PP Baltic“ tiekiama polipropileno fibra, priežiūra – bendrovės specialistai darbą atliks už jus.